Koszykówka - Ekstraklasa - GTK pokonuje MKS w Dąbrowie Górniczej
20.01.2019
07:46:00

GTK Gliwice wygrało z MKS Dąbrowa Górnicza 86:79 w ostatnim sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Do spotkania derbowego województwa śląskiego oba zespoły przystąpiły w diametralnie różnych nastrojach. MKS wygrał dwa ostatnie spotkania, a GTK w ostatnich sześciu grach wygrało zaledwie raz. Jak to jednak zwykle bywa w tego typu spotkaniach wcześniejsze wyniki nie mają znaczenia.

Bardzo dobrze w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po trafieniu Mathieu Wojciechowskiego prowadzili 7:2. Później starali się na to odpowiadać Maverick Morgan oraz Desmond Washington, ale MKS nadal utrzymywał przewagę - w pewnym momencie nawet siedmiopunktową. Końcówka tej części meczu należała do GTK - po kolejnej akcji Washingtona był remis po 19. W drugiej kwarcie gliwiczanie zaczęli powoli uciekać. Trafienia Damonte Dodda i Washingtona dały gościom nawet dziewięciopunktowe prowadzenie. Akcja 2+1 Mylesa Macka ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 47:35.

Trzecią kwartę zespół trenera Pawła Turkiewicza rozpoczął od serii 6:0, a po trójce Rileya LaChance’a przewaga wzrosła do 19 punktów. Cleveland Melvin i Mathieu Wojciechowski starali się poprawić sytuację MKS, ale to rywale ciągle mieli ofensywną inicjatywę. W końcówce tej części meczu gospodarze rzucili 11 punktów z rzędu i po rzutach wolnych Michała Gabińskiego przegrywali zaledwie 59:62! Na początku czwartej kwarty dzięki Clevelandowi Melvinowi dąbrowianie wyszli na prowadzenie! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale po serii 12:0 i rzutach Marka Piechowicza było 82:74 dla zespołu z Gliwic. To był kluczowy moment meczu. Ostatecznie GTK zwyciężyło 86:79.

Najlepszym graczem gości był Myles Mack z 17 punktami, 5 zbiórkami i 8 asystami. Cleveland Melvin zanotował dla gospodarzy 20 punktów i 9 zbiórek.

MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice  79:86 (19:19, 16:28, 24:15, 20:24)

MKS:
Kobel 4, Zębski 14, Wojciechowski 17 (1x3), Melvin 20, Łukasiak 7 - Gabiński 9 (1x3), Wołoszyn 5, Chorab 3. Trener Jacek WINNICKI.

GTK: Mack 17 (2x3), LaChance 15 (3x3), Radwański 4, Kiwilsza, Dodd 4 - Morgan 15, Washington 14 (3x3), Piechowicz 9 (1x3), Robak 5 (1x3), Dłoniak 3, Słupiński. Trener Paweł TURKIEWICZ.