Piłka nożna - Ekstraklasa - Zagłębie Sosnowiec pokonało Arkę
16.02.2019
20:03:00

Zagłębie Sosnowiec pokonało Arkę Gdynia 3:2 (1:2) w meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Wynik otworzył w 8. minucie obrońca gości Damian Zbozień. Wyrównał w 38. minucie Serb Żarko Udovicić, a w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy drugie trafienie - tym razem z rzutu karnego - zanotował Zbozień.

Po przerwie trafiali już tylko gospodarze - dwie bramki dla piłkarzy Litwina Valdasa Ivanauskasa zdobył Szymon Pawłowski (61', 85').
Dla Zagłębia to trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Arka zajmuje 11. miejsce w tabeli (25 pkt), a Zagłębie pozostaje na ostatniej pozycji (15 pkt).

W pierwszym sobotnim spotkaniu, Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Damian Zbozień (9. asysta - Maciej Jankowski), 1:1 Żarko Udoviczić (38. asysta - Georgios Mygas), 1:2 Damian Zbozień (45. K.), 2:2 Szymon Pawłowski (60. asysta - Żarko Udoviczić), 3:2 Szymon Pawłowski (85.)

Zagłębie: Hroššo - Mygas (90. Ryndak), Polczak, Tóth, Mráz - Pawłowski, Możdżeń, Greššák (82. Milewski), Udoviczić - Gabedawa (82. O. Nowak), Sanogo.

Arka: Šteinbors - Zbozień, Helstrup, Marić (88. Olczyk), Marciniak - Nalepa, Danch - Zarandia, Banaszewski (69. Aankour), Jankowski - Siemaszko (79. Łoś).

Żółte kartki: Zarandia, Helstrup, Siemaszko.

Sędziował: Łukasz Szczech.