Europejski Kongres Gospodarczy

Europejski Kongres Gospodarczy potrwa jeszcze tylko przez chwilę. Być może jeszcze nie czas na podsumowanie tej imprezy, ale małe resume sobie dziś możemy zrobić. Gośćmi audycji będą komisarze unijni. Johannes Han -komisarz do spraw polityki regionalnej, który powie kilka słów o pieniądzach z polityki spójności. Z kolei komisarz Laszlo Andor przedstawi opinię na temat wieku emerytalnego. Kolejnym tematem będzie innowacyjność, czyli coś czego niby nie ma, ale jednak jest. Przedstawimy także pewną udaną prywatyzację w służbie zdrowia. Zapraszają Anetta Chlebica i Józef Wycisk.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.