Rozmowa dnia z posłem Jerzym Polaczkiem

fot. Piotr Grzesiak

Tak zwana "piątka Kaczyńskiego" postrzegana jest głównie jako propozycja socjalna sprowadzająca się do nowych transferów. Nie jest natomiast traktowana jak inwestycja, na przykład w nowe połączenia autobusowe.

Mówi się nawet o dodatkowym milionie kilometrów, który powinien być w tym roku sfinansowany. A co w przyszłym? Czy te zmiany wymagają nowych ustaw? Czy mówimy tylko o nowych przewozach, ale czy też o nowych drogach?

O 39 milionów złotych mniejszą dotację samorządową ma otrzymać województwo śląskie. Zarząd województwa i część posłów z regionu chce wyjaśnień takiej decyzji od resortu finansów.

Zwrócimy się z taką prośbą do ministra i będziemy oczekiwać korekty dotacji samorządowej – mówił gość porannego programu Radia Katowice, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Polaczek.

Wczoraj podczas sesji sejmiku województwa Marszałek Jakub Chełstowski oświadczył, że stosowne pismo z prośbą o wyjaśnienia zmiany kwoty dotacji samorządowej Zarząd Województwa przekazał już do resortu finansów.Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.