Hans Bellmer

Hans Bellmer - bohater dzisiejszych Ścieżek miłości - audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka - urodził się w Katowicach 13 marca 1902 roku. Zatem za kilka dni będziemy obchodzić jego 117 urodziny i z tej okazji w Muzeum Historii Katowic w środę odbędzie się spotkanie z Natalią Kruszyną, która przypomni sylwetkę tego światowej sławy twórcy, malarza, rysownika. Ale już teraz na naszej antenie opowie ona o fascynacjach erotycznych Hansa Bellmera, które ze sztuką bardzo dużo miały wspólnego. Audycja "Hans Bellmer - lalki i kobiety" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.


 


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?