Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik wygrał z Lechem na wyjeździe!
15.03.2019
21:11:00

Lech Poznań przegrał z Górnikiem Zabrze 0:3 (0:1) w drugim piątkowym meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Na 1:0 41. minucie trafił Igor Angulo. W 67. minucie gola strzelił Boris Sekulić, a w 87. minucie wynik ustalił Angulo.

We wcześniejszym spotkaniu, Wisła Płock przegrała z Pogonią Szczecin 0:2 (0:1) po dwóch bramkach Adama Buksy (38. i 47. min).
W tabeli prowadzi Lechia Gdańsk (50 pkt) o dwa punkty przed Legią Warszawa i siedem przed Piastem Gliwice. Pogoń jest czwarta (41 pkt), Lech - szósty (39 pkt), Górnik - dwunasty (27 pkt), a Wisła - piętnasta (24 pkt).

W sobotę odbędą się trzy spotkania - o godzinie 15.30 Jagiellonia Białystok zagra z Koroną Kielce, o 18.00 Zagłębie Sosnowiec z Lechią, a o 20.30 Legia ze Śląskiem Wrocław.

LECH POZNAŃ – GÓRNIK ZABRZE 0:3 (0:1)

0:1 – Angulo, 41 min

0:2 – Sekulić, 67 min (głową)

0:3 – Angulo, 86 min

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 9881.

LECH: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Tomasik – Makuszewski (89. Klupś), Tiba, Gajos, Jevtić (68. Trałka), Amaral – Gytkjaer (68. Zemaletdinow). Trener Adam NAWAŁKA.

GÓRNIK: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz – Matras – Mystakidis (56. Arnarson), Gwilia (74. Matuszek), Żurkowski, Jimenez (83. Zapolnik) – Angulo. Trener Marcin BROSZ.

Żółte kartki: Trałka – Matras, Jimenez, Suarez.