Ruch i walka.

fot. G. Kaczyńska

Dzisiaj sprawdzimy jakie skarby wyciąga z pieców straż miejska. Zastanowimy się też czy na swoim podwórku można rozpalić ognisko i kiedy policja może przekroczyć prędkość.  W audycji będziemy też namawiać do ruchu- tym razem do prawdziwej walki. Sięgniemy też  po książkę z zieloną okładką, a dziś poleci ją bibliotekarka Katarzyna Chojnacka Musiał. Z psychologiem Katarzyną Bilnik Barańską i naszymi małymi ekspertami będziemy się radować. EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach