Regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Temat do dyskusji.

fot. Ryszard Stotko

W sobotę w czasie regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości kilkakrotnie podkreślano, że Polska i Unia Europejska są sobie nawzajem potrzebne, skąd zatem ciągłe przypisywanie tej partii chęci wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej? 

W czasie konwencji zapowiedziano także, że celem Polski jest w ciągu dziesięciu lat osiągnięcie poziomu życia porównywalnego z najbogatszymi państwami w Unii. Ale czy można coś takiego osiągnąć drogą administracyjnych działań? Mówiono także o tym, że w naszym regionie istnieje potencjał do zbudowania Krzemowej Doliny, ale czy tak się stanie? Ze Stanisławem Szwedem, wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Arkadiuszem Chęcińskim z Platformy Obywatelskiej rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.