Temat do dyskusji: wybory do Parlamentu Europejskiego

Dziś naszymi gośćmi są: Poseł Izabela Kloc – Prawo i Sprawiedliwość oraz Poseł Paweł Kobyliński – Koalicja Europejska.


Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się za sześć tygodni. Każdy weekend przynosi kolejne elementy do tego, co możemy nazwać kampanijną układanką. Wczoraj popłynął z Gdańska głos Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że wolność i solidarność będą fundamentem odnowionego państwa.


Sławomir Neumann powiedział: "od miesięcy rząd mówi nauczycielom, że nie ma pieniędzy na ich podwyżki, wczoraj nauczyciele mogli się dowiedzieć, że jeśli chcą podwyżki, to mogą sobie krowę kupić; to jest arogancja i obłuda tego rządu".


Pojawiło się więc nawiązanie do wcześniejszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która tym razem poświęcona była rolnictwu i obszarom wiejskim. Czy ta wymiana zdań powoduje, że wiemy coś więcej na temat programów obu ugrupowań? 
 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.