Egzaminy. Las. Nowy oddział.

Pierwszy w historii egzamin 8-klasisty odbył się w szkołach podstawowych w całej Polsce. Dziś młodzież zmagała się z językiem polskim i "Małym Księciem". Czy wszystko się udało i w jakich nastrojach są uczniowie sprawdzała reporterka Radia Katowice. Trzymamy zatem kciuki za jutrzejszy test z matematyki!


 

W katowickiej dzielnicy Muchowiec rozpoczyna się akcja sadzenia lasu. W najbliższych dniach pojawi się tam 5000 drzewek. Dziś akcję zainaugurowali wspólnie leśnicy, samorządowcy i parlamentarzyści. Na efekty będzie trzeba poczekać kilka, kilkanaście lat, ale to cieszy, że jeżeli chodzi o ekologię to nie do końca jesteśmy z nią w lesie. Nagranie przygotował Łukasz Szwej.


 

Nowy oddział ginekologiczno-położniczy otwarto dziś w Szpitalu Powiatowym w Blachowni. Posiada on ponad 300 metrów powierzchni i wyposażony został w nowoczesny sprzęt. Placówkę prowadzi prywatna firma, która dzierżawi szpital od starostwa częstochowskiego. To kolejna w ostatnim czasie inwestycja w tym miejscu. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl