Manewry w Goczałkowicach. Światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Ostatnie posiedzenie eurodeputowanych w tej kadencji

Wygląda to tak, jakby wszystkie nieszczęścia naraz uwzięły się na Zalew Goczałkowicki - najpierw rozbił się tam śmigłowiec z ludźmi, potem zderzyły się dwa statki, a do tego ktoś targnął się na swoje życie i trzeba była go zwieźć do bazy. Od wczoraj ewakuowano 112 osób, wyłowiono 7 martwych, kilkudziesięciu udzielono pomocy medycznej. Ten horror to na szczęście tylko symulacje i ćwiczenia - prawie 200-u strażaków z Polski i Czech trenuje sytuacje ekstremalne. Był tam także nasz reporter Jarosław Krajewski. 


Kwiecień to światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Autyzm nie jest chorobą ale zaburzeniem. Osoby że spektrum autyzmu są szczególnie wrażliwe na dźwięki, światło, migające obrazy które najczęściej występują w centrach handlowych. Galeria katowicka we współpracy z ośrodkiem Metis i urzędem Marszałkowskim województwa śląskiego stworzyła specjalne udogodnienia by osobom tym żyło się łatwiej. O nich a także o tym czy mieszkańcy regionu wiedzą co to autyzm w materiale reporterki Radia Katowice Agnieszki Loch.


W Parlamencie Europejskim w Strasburgu trwa ostatnie posiedzenie eurodeputowanych tej kadencji. W specjalnej strefie dla mediów także nasza rozgłośnia ma swoje studio. W obradach wraz z europoseł Jadwigą Wiśniewską uczestniczy nasza reporterka.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl