Mycie wiat. Misterium Męki Pańskiej. Śniadanie wielkanocne. Słomiany Judosz.

W Częstochowie trwają wiosenne porządki. Myte są wiaty przystankowe – wszystkie – i autobusowe i tramwajowe.

Dodatkowo są naprawiane, montowane jest także nowe oznakowanie. Wiat jest 408, więc ich mycie i naprawa potrwa do końca maja.
W strojach z epoki, z modlitwą na ustach i ogromnym zaangażowaniem inscenizowali mękę i śmierć Chrystusa – na Wzgórzu Kalwaryjskim w Piekarach Ślaskich po raz trzeci w tym tygodniu odbyło się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej. 

W podróży do biblijnych czasów, kilkudziesięciu aktorom-amatorom oraz setkom mieszkańców towarzyszyła z mikrofonem reporterka Radia Katowice.
Po Skoczowie tradycyjnie chodził dziś słomiany Judosz.

Jak co roku kłania się i kaja, przeprasza za zdradę ale i tak kończy jak zwykle... marnie. W Skoczowie Judosza i chcą i nie chcą – jedni mówią, że to piękna tradycja, inni, że to hołdowanie pogańskim zwyczajom.Osoby samotne nie muszą spędzać świąt w towarzystwie czterech ścian.

Na śniadanie wielkanocne, za darmo, przyjść mogą do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. W niedzielę zaroi się tam od świątecznych potraw. Od wczoraj kilkudziesięciu wolontariuszy przygotowuje się do tego wydarzenia, siekając, smażąc i gotując. Nasi reporterzy odwiedzili ich z mikrofonem.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl