Piast Gliwice wygrywa z Cracovią. Miejsce w pucharach zapewnione.
26.04.2019
22:25:00

Piast Gliwice wygrał z Cracovią 3:1 (1:1) w meczu 33. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Pierwszą bramkę spotkania, po uderzeniu z rzutu karnego w 11 minucie, zdobył serbski obrońca Piasta - Aleksandar Sedlar. W 32 minucie wyrównał, również po rzucie karnym, hiszpański napastnik Cracovii - Airam Cabrera. Drugiego gola dla drużyny z Gliwic strzelił ponownie Sedlar. Wynik w 88 minucie ustalił napastnik Piasta - Paweł Tomczyk.

Waldemar Fornalik nie ukrywał dumy na konferencji po zwycięstwie Piasta nad Cracovią 3-1. - To był wielki tydzień w naszym wykonaniu. Trzy mecze w ciągu siedmiu dni i trzy zwycięstwa. W każdym z tych spotkań towarzyszyły nam wielkie emocje. Dziś mogę powiedzieć, że jestem dumny z bycia trenerem tej drużyny - powiedział szkoleniowiec Piasta.

- Zespół pokazał i charakter i - pomimo osłabienia - dobrą grę. Mecz się różnie układał, a mimo wszystko potrafiliśmy go wygrać. Jesteśmy w kapitalnym miejscu, Jesteśmy na dobrym miejscu, a wszystko co jeszcze uda się nam uzyskać, będzie jeszcze wartością dodaną - stwierdził Waldemar Fornalik.

W drugim piątkowym meczu Zagłębie Lubin pokonało Jagiellonię Białystok 2:0 (2:0).

W tabeli prowadzi Lechia Gdańsk z dorobkiem 63 pkt. Druga jest Legia Warszawa (63 pkt.), a trzeci Piast (62 pkt.). Cracovia jest 6. z 48 pkt.