Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich

Już w najbliższą niedzielę 26 maja mężczyźni pielgrzymują do Piekar Śląskich. Stąd dziś nasz program wypełni tematyka piekarska. Będzie czas, by przypomnieć sobie o niezwykłości duchowej stolicy Śląska.

Poznamy kilka tajemnic związanych z historią cudownego obrazu, kalwarii i postaciami, które przez wieki tutaj pielgrzymowały. O wszystkim tym i innych ciekawych historiach opowie kustosz sanktuarium w Piekarach Śląskich ks. Krzysztof Fulek w rozmowie z ks. Jackiem Plechem.
Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl