Zieleń. Tężnia. Babiniec.

Leśnicy i pracownicy zakładów zieleni miejskiej z kraju i z zagranicy przyjechali do Katowic, by wymienić się doświadczeniami. To już 9. międzynarodowa konferencja zorganizowana przez katowicki Zakład Zieleni Miejskiej. Jak na dobrego gospodarza przystało, w spotkaniu uczestniczy także prezydent Katowic Marcin Krupa. Zachęcamy do odpoczynku na kwietnych łąkach, jedną z nich znajdą państwo na katowickim rynku, zachęca prezydent. Możne inne miasta regionu pójdą za przykładem Katowic. Naukowcy potwierdzają pozytywny wpływ tego rodzaju rozwiązań na środowisko miasta. Częstochowianie mają nowe miejsce wypoczynku. To pierwsza w mieście tężnia wybudowana na promenadzie im. Czesława Niemena. Obiekt ma 3,5 metra wysokości oraz 10 metrów długości. Tężnia wypełniona solanką wytwarza korzystny dla zdrowia mikroklimat i właśnie dlatego stała się natychmiast bardzo popularnym miejscem wypoczynku. Tężnia kosztowała 300 tysięcy złotych i została wybudowana w ramach budżetu obywatelskiego. Miejsce odwiedziła Izabela Czerczer.Będzińska Fundacja "Brama Cukermana" zaprasza do... BABIŃCA, nowej przestrzeni twórczej dla kobiet, w dawnym żydowskim domu modlitwy w Będzinie. Na spotkanie w gronie "bab" zapraszały Iza Grauman i Ewelina Kosałka-Passia.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl