Nawet 40 tys. osób pojawi się w Kotle Czarownic. Zmiany w ruchu i utrudnienia.

mat. prasowe

Po raz ostatni swoje dwa projekty stworzone we współpracy z Narodową Orkiestrą Polskiego Radia zaprezentuje publiczności Miuosh.

Nawet 40 tys. osób może pojawić się dziś na Stadionie Śląskim Chorzowie. 

Koncert "Scenozstąpienie" rozpocznie się na Stadionie Śląskim o godzinie 18.00. Miuoshowi, Jimkowi, Smolikowi oraz Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia towarzyszyć będą Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Artysta zapowiedział, że koncert będzie podsumowaniem i zwieńczeniem pracy z producentem muzycznym Andrzejem Smolikiem oraz Radzimirem Dębskim-Jimkiem. 

— To będzie niepowtarzalna okazja, by w końcu skonfrontować ze sobą te dwa projekty — mówi Miuosh.


W związku z koncertem zamknięty zostanie wjazd na osiedle Tysiąclecia od ulicy Chorzowskiej. W ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy CH Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów. W ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy CH Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów. Ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej oraz zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach. Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone ok. godziny 16.00. 

Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian. Policja chce w ten sposób uniemożliwić parkowanie na trawnikach i zielonych skwerach, co zdarzało się w przeszłości przy większych wydarzeniach. Od samego rana na osiedle zostaną skierowane także dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji. 

Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Jak zatem dostać się na koncert?

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z wydarzeniem wprowadzone są specjalne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Uczestnicy wydarzenia pn. „Scenozstąpienie” zwolnieni są z obowiązku uiszczania opłat za przejazd komunikacją miejską organizowaną na zlecenie ZTM w terminie od godziny 17:00 dnia 9 czerwca do godziny 1:00 dnia 10 czerwca. Dokumentem uprawniającym do przejazdu bezpłatnego jest bilet na wydarzenie.

Komunikacja tramwajowa:

Uruchomienie linii nr 0 ze zwiększoną częstotliwością kursowania, która funkcjonować będzie na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic: rejon NOSPR, przy centrum handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA); dla linii tramwajowych nr 6, 11 i 19 wprowadzone zostanie zwiększenie oferty (dodatkowe kursy, zwiększenie pojemności taboru).

Komunikacja autobusowa:

Dla linii autobusowych nr: 820, 830, 840 od godziny 17:00 obowiązywać będziedodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz uruchomieniem dodatkowych kursów dla linii nr: 820 i 840; dla linii autobusowych nr: 138 i 674 uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonej imprezie, zapewniając odwóz do katowickich dzielnic: Osiedle Witosa, Ligota, Brynów, Piotrowice, Ochojec, Osiedle Paderewskiego, Giszowiec – odjazdy z przystanku Osiedle Tysiąclecia Ułańska (odległość od bram stadionu ok. 350m); dla linii autobusowej nr 808 z centrum Katowic uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonym wydarzeniu, zapewniając odwóz do miast: Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

Komunikacja autobusowa – objazdy:

Od ok. godziny 15:00 dla linii autobusowych nr: 7, 23, 109, 673, 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia wprowadzona zostanie tras objazdowa, tj. autobusy tych linii po obsłudze przystanku Dąb Kościół skierowane zostaną ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na przystanku Osiedle Tysiąclecia ZOO. Autobusy tych linii obsługiwać będą wszystkie rozkładowe przystanki, zmiana dotyczyć będzie wyłącznie trasy przejazdu z uwagi na czasową organizację ruchu drogowego.

//