Książeczki dla chorych dzieci. Eksperci o szczepieniach. Częstochowianie mają nowe miejsce wypoczynku.

Lekarze apelują: należy się szczepić. Dlatego eksperci z całej Polski dyskutowali dzisiaj o szczepieniach ochronnych. 

Wirusowym zapaleniem wątroby typu A, czyli tak zwaną "chorobą brudnych rąk" można zarazić się nawet w autobusie. Okazuje się, że są też choroby, o których ludzie wstydzą się rozmawiać, a mogą prowadzić do nowotworu. Relacja reporterki Polskiego Radia Katowice, Pauliny Kurek.


Jak wytłumaczyć dzieciom trudną chorobę? Konieczność pobytu w szpitalu i licznych badań i zabiegów medycznych? Rodzice małych pacjentów mają nie lada wyzwanie. 

Teraz z pomocą przyszli im studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy napisali specjalną książeczkę. Dziś publikację otrzymali pacjenci i ich rodzice na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. S. Szyszko w Zabrzu. Na pierwszy rzut przygotowano 400 publikacji. Wyjątkowe prezenty wręczała dzieciom Prorektor ds. rozwoju i promocji SUM prof. Violetta Skrzypulec-Plinta.


Częstochowianie mają nowe miejsce wypoczynku. To pierwsza w mieście tężnia wybudowana na promenadzie im. Czesława Niemena. 

Obiekt ma 3 i pół metra wysokości oraz 10 metrów długości. Tężnia wypełniona solanką wytwarza korzystny dla zdrowia mikroklimat i właśnie dlatego stała się natychmiast bardzo popularnym miejscem wypoczynku. Tężnia kosztowała 300 tysięcy złotych i została wybudowana w ramach budżetu obywatelskiego.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl