Piłka nożna - el. ME - Polska wygrała 4:0
10.06.2019
23:06:00

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała w Warszawie z Izraelem 4:0 (1:0) w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020.

W 35. minucie gola strzelił Krzysztof Piątek, w 56. z rzutu karnego podwyższył Robert Lewandowski, zaledwie 3 minuty później trafił z woleja Kamil Grosicki, a w 84. minucie pierwszego gola w krótkiej historii występów w reprezentacji zdobył Damian Kądzior.

Polscy piłkarze odnieśli 4. zwycięstwo w 4. meczu tych eliminacji; co więcej w żadnym z nich nie stracili bramki.

W pozostałych meczach grupy G Austria pokonała na wyjeździe Macedonię Pn. 4:1 (2 gole Marko Arnautovića), a Słowenia również na wyjeździe rozgromiła Łotwę 5:0 (po 2 gole Domena Črnigoja i Josipa Iličića).

Polska umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy G. Kolejne mecze odbędą się 6 września; Polska zagra na wyjeździe ze Słowenią, Izrael zmierzy się z Macedonią Pn., a Austria zagra z Łotwą.