ME U-21 - Polacy wygrali z Włochami
19.06.2019
23:55:00

Młodzieżowa reprezentacja Polski zrobiła duży krok na drodze do tego, by zakwalifikować się na igrzyska w Tokio. W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21, które są zarazem kwalifikacją olimpijską, Polacy pokonali w Bolonii gospodarzy turnieju, Włochów 1:0 (1:0).

W 40. minucie gola strzelił Krystian Bielik. Kilka minut później rywale doprowadzili co prawda do remisu, ale po analizie VAR białoruski sędzia unieważnił gola Riccardo Orsoliniego.

W drugim spotkaniu grupy A Hiszpania pokonała Belgię 2:1 (1:1). Polacy prowadzą w tabeli z kompletem 6 punktów; kolejne miejsca zajmują Włosi i Hiszpanie (po 3 pkt.), a stawkę zamykają Belgowie, którzy przegrali oba mecze.

W ostatnich meczach grupowych, w sobotę Polska zagra z Hiszpanią, a Włochy z Belgią. Zwycięzca grupy kwalifikuje się na igrzyska; szansę na awans może też mieć zespół, który zajmie 2. miejsce w tabeli.