Udogodnienia ZTM. Autobusami na kąpieliska.

Łatwiej będzie w sezonie wakacyjnym dojechać do popularnych kąpielisk na Śląsku i w Zagłębiu. Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza zmiany w rozkładach jazdy, które umożliwią dojazd do popularnych letnich miejsc wypoczynku.


Zmiany obowiązują głównie w weekendy i dni świąteczne. Do zbiornika Rogoźnik od Bobrownik wydłużona zostanie trasa linii 52 oraz pojawią się dodatkowe kursy linii 700. Na odcinku Chorzów - Dolina Górnika zmieniona zostanie trasa linii 98, dzięki czemu umożliwiony zostanie dojazd do pobliskich stawów. Wygodniej dojedziemy także nad zbiornik Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. W niedzielę i święta linia 175 będzie obsługiwana autobusami przegubowymi, które pomieszczą więcej pasażerów.

Łatwiej dojedziemy także do jeziora Czechowice w Gliwicach. Dowiezie nas tam typowo wakacyjna linia nr 650, która jest specjalnie uruchamiana. Także ci, którzy będą chcieli skorzystać z kąpieliska Maciejów w Zabrzu, zrobią to łatwiej. Codziennie zmieniona zostanie trasa autobusów linii nr 250, dzięki czemu umożliwiony zostanie dojazd do obiektu.

Kursować będą autobusy typowo wakacyjnej linii nr 659, które umożliwią dojazd do obiektu. Zmiany w rozkładach obowiązują od dziś. Wcześniej, bo na początku maja ZTM uruchomił także bezpłatne linie PAP1, PAP2, PAP3 i PAP4, które dowożą nad jezioro Paprocany w Tychach.


Autor: Joanna Opas /pg/