Paweł dla Iskierki. Tauron Festiwal. Torowisko.

W końcu wakacje, a razem z latem startuje sezon imprez festiwalowych. Te kilka dni wypełnione koncertami do wczesnych godzin porannych, to owoc pracy setki ludzki, którzy często pozostają niezauważeni. Zerkamy za kulisy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, by odsłonić pracę ludzi, dzięki którym nic nie rozprasza naszego przeżycia muzycznego, a każdy może czuć się swobodnie i bezpiecznie. No i tak - kiedy festiwal w NOSPRze rozpoczynała grupa RHYE, wolontariusze i koordynatorzy podtrzymywali fundamenty imprezy. Rozmowy przeprowadziła Paulina Pikiewicz.


 

Dobiega końca pierwszy etap przebudowy i modernizacji linii tramwajowej w Częstochowie. Nowe torowisko wybudowane w śladzie starego na odcinku od dworca PKP Raków do estakady gotowe będzie na przełomie czerwca i lipca. Wtedy rozpocznie się kolejny etap tej inwestycji, która rozpoczęła się w marcu - a zakończy w przyszłym roku. Torowisko zostanie przebudowane na około 15 kilometrowym odcinku między Rakowem a dzielnicą Północ.


500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim chce przejść samotnie by wesprzeć chore dzieci. Paweł Herda sam przez dwa lata walczył z guzem mózgu i teraz zbiera na sprzęt dla Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zbiórka organizowana jest przez Fundację Iskierka. Relacje z wyprawy "Paweł dla ISKIERKI” a także konto, na które można wpłacać pieniądze znaleźć można na stronach fundacji. Paweł w swoją samotną wędrówkę wyruszy jutro nad ranem. Startuje w Ustroniu a meta znajduje się we wsi Wołosate w Bieszczadach. Na odprawie przed startem, w Fundacji Iskierka, była Dorota Stabik.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl