Podsumowano 11. Europejski Kongres Gospodarczy

Ponad 15 tys. uczestników, 1 tys. prelegentów, 200 sesji tematycznych - dziś w Katowicach podsumowano jedenastą edycję  Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Jak powiedział organizator wydarzenia prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik - obok wielu, niemal tradycyjnych tematów jak np. energetyka czy górnictwo, coraz więcej miejsca zajmują tematy dotyczące ekologi.


Jak powiedział Przewodniczący Rady Programowej Kongresu prof. Jerzy Buzek - tym, co było przełomowe w tym roku to duży udział młodzieży w kongresowych debatach.


Jak podkreśla Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek na Kongresie obecnych było siedmiu ministrów polskiego rządu i stało się to już swego rodzaju tradycją.


Kongres relacjonowało 750 akredytowanych dziennikarzy i powstało 12 tysięcy publikacji w mediach tradycyjnych oraz pięć i pół tysiąca w mediach społecznościowych. Tak zwany ekwiwalent reklamowy, czyli kwota, jaką należałoby przeznaczyć na reklamy o tej samej powierzchni czy w takim czasie reklamowym sięgnął w tym roku 55 milionów złotych.

Wyliczono także, że uczestnik kongresu wydał 265 złotych na noclegi, natomiast panelista ponad siedemset złotych. Pozostałe wydatki jak gastronomia czy transport to 187 złotych na dzień w przypadku uczestnika i 418 złotych w przypadku panelisty.

Autor: Józef Wycisk/ml/