Bezpieczna kąpiel. Bieganie po autobAn1e

Piękna pogoda i słońce zachęcają do wodnych kąpieli. Mimo corocznych akcji policji i ratowników w Polsce podczas wakacji tonie najwięcej osób w Europie. Zadbajmy zatem o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci. Może warto pomyśleć o nauce pływania pod okiem profesjonalistów? Czy Polacy umieją pływać i czy znają zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą sprawdzała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.To była ciekawa impreza – "Woźnickie biegAn1e po autobanie". Nowo wybudowaną autostradę A1 z Woźnik do Pyrzowic można było przebiec lub przejechać na rowerze. Pokonało ją przeszło pół tysiąca osób. W infostradzie wracamy do sobotniego wydarzenia ponieważ oprócz sportu i rekreacji przyniosło ono ważne zapowiedzi, że autostrada na odcinku Pyrzowice – Częstochowa wkrótce będzie oddana do ruchu. Imprezę sportowo-rekreacyjną zorganizowano pod patronatem Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Były to biegi na dystansach 10 km, 5 km i 500 m dla dzieci oraz 24-kilometrowy rekreacyjny Rajd Rowerowy na odcinku Woźniki – Pyrzowice – Woźniki. Na autostradzie A1 był Zdzisław Makles.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl