Muzeum. Huta.

Bywali tu min. cała rodzina Kossaków malarzy, Witkacy, Magdalena Samozwaniec, Maria Pawlikowska Jasnorzewska, Maria Dąbrowska, Melchior Wańkowicz, Jan Sztaudynger czy po sąsiedzku Gustaw Morcinek. Jutro może tu być gościem tylko...wiatr. Ważą się losy Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków” wraz z Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich. Rodzina pisarki nie jest już w stanie utrzymać obiektu. Po odmownej decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego także większość radnych Powiatu Cieszyńskiego zagłosowała przeciwko uchwale w sprawie nabycia tej nieruchomości. Sprawę bada,chociaż nie tak sławny jak wyżej wymienieni, nasz reporter.


 

Związki zawodowe ISD Huta Częstochowa zorganizowały dziś spotkanie w sprawie trudnej sytuacji firmy a pracownicy pikietę. W hucie trwa przestój, pracuje w niej ograniczona do minimum kadra niezbędna do zabezpieczenia zakładu, pozostali hutnicy wykorzystują urlopy lub są na tzw. postojowym. Obecnie w ISD Hucie Częstochowa zatrudnionych jest ponad 1200 osób, a według szacunków związków zawodowych kolejnych 5 tysięcy pracuje w firmach stale współpracujących z hutą.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl