Dlaczego lubimy zrzeszać się w fan-clubach? | Zlot fanów Depeche Mode

Są takie zespoły muzyczne, które dzisiaj noszą już miano kultowych. Przy ich muzyce dorastały pokolenia, od zawsze wzbudzały zainteresowanie, nie tylko muzyką, ale przede wszystkim tym, co działo się wokół nich. Niektóre, jak Depeche Mode, do dzisiaj przyciągają nowych fanów. 

Depeche Mode to brytyjska grupa muzyczna, która powstała na początku lat 80. Aktualnie członkami zespołu są Dave Gahan, Andrew Fletcher i Martin Gore. Cała trójka należała do składu grupy od początku jej istnienia. Grupa ma na koncie 14 albumów studyjnych, a na koncerty przyciągają tłumy. Dlaczego?  

Można stwierdzić, że muzycy od początku swojej działalności kreują subkulturę, która wyróżnia się charakterystycznym wyglądem oraz zamiłowaniem do "czarnej" muzyki.

W Polsce od lat organizowane są zloty fanów tego zespołu. Co za tym stoi i jaka jest geneza fan-clubów? Najlepiej sprawdzić to w praktyce. W poszukiwaniu odpowiedzi, Aleksandra Siążnik, udała się na taki zlot.


W fan-clubie wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciach. Jeśli możemy bawić się do ulubionej muzyki, w dobrym towarzystwie, to czego chcieć więcej? 


/as/