Studio Radia Katowice na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości

W Katowicach odbywa sięjedno z największych politycznych spotkań ostatnich miesięcy. Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy trwa  3 dni.

Na miejscu są reporterzy Polskiego Radia Katowice.

Z eurodeputowanym Ryszardem Czarneckim rozmawia Józef Wycisk.


W studiu Radia Katowice na konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbywa się w Katowicach, gościliśmy ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego.

Gościem studia Radia Katowice na konwencji Prawa i Sprawiedliwości była też europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, Jadwiga Wiśniewska. Jak mówiła w rozmowie z Józefem Wyciskiem, sprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski jest kwestią kluczową

W Katowicach odbędzie się Światowa Konferencja Antydopingowa. O jej znaczeniu z ministrem sportu Witoldem Bańką, rozmawia Józef Wycisk.

Sprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski jest kwestią kluczową - mówiła podczas konwencji programowej PIS i Zjednoczonej Prawicy europosłanka Jadwiga Wiśniewska. Jakie wyzwania stoją przed Polską, jako członkiem UE? 

Podczas konwencji nie zabrakło tez kwesti związanych z szeroko rozumiana polityka pro społeczną. Jak zaznaczyła Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, konieczne jest rozbudowa tego obszaru oddziaływania państwa...

Minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński, był gościem Radia Katowice.

Do studia Radia Katowice zaprosiliśmy także eurodeputowanego, Ryszarda Czarneckiego.


Zaproszenie do rozmowy przyjął także minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

Z ministrem środowiska, Henrykiem Kowalczykiem, rozmawiał Józef Wycisk.

W studiu pojawił się także minister do spraw pomocy humanitarnej, Michał Woś.

Minister Przedsiębiorczości i Technologii w studiu Radia Katowice.