Kończy się konwencja Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy

W Katowicach dziś ostatni dzień konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy "Myśląc Polska". 

Politycy i działacze koalicji rządzącej od piątkowego popołudnia rozmawiają o tym, co udało się osiągnąć przez cztery lata i z jakim programem iść do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Ostatni dzień konwencji programowej rozpocznie panel poświęcony wymiarowi sprawiedliwości. 

Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i jego zastępcy będą mawiali między innymi kwestie lepszej ochrony prawnej najmłodszych, przepisy prawne, które mają służyć obywatelom, a także dalszą reformę sądownictwa. W panelu zatytułowanym "Myśląc Państwo" głos zabierze wicepremier Jacek Sasin. 

Trzydniową konwencję zamknie sesja poświęcona miastom i rozwojowi ich potencjału. Zakończenie konwencji zaplanowano na 14.00. Trzy dni obrad ma podsumować prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości dzień rozpoczęli w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla, biorąc udział w mszy za Ojczyznę.

Rodzina i kościół były bastionem polskiego ducha kumulujące miłość do macierzy, do Polski - mówił w czasie homilii metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. W nabożeństwie wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki czy prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  Arcybiskup szczególną uwagę zwrócił na rolę żon i matek w powrocie Śląska do macierzy.


Metropolita katowicki wspomniał także postać Wojciecha Korfantego. Podkreślił, że walczył o polskość Śląska, bo kierowała nim miłość do Ojczyzny.

Autor: Joanna Opas/iar/ml/