Uczniowie ze Słowaka jadą do Indii. Plakaty wyborcze.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się 26 maja, mimo to w naszych miastach nadal możemy zobaczyć plakaty wyborcze. 

Nasza reporterka sprawdziła, jak można wyegzekwować zdjęcie banerów oraz dlaczego dla niektórych sztabów wyborczych jest to niezwykle trudne.


Peneplena - z chorzowskiego Słowaka, I liceum ogólnokształcącego, wyrusza kolejna wyprawa do Indii. 20 uczniów pod opieką trójki nauczycieli rozpocznie swą podróż 11 lipca w Mumbaju, by po pawie 2 miesiącach zakończyć wędrówkę w stolicy Indii - Delhi; mieście, w którym mieszka ok. 43 milionów ludzi. Jak wspomina Przemysła Fabiański, dyrektor liceum i pomysłodawca wyprawy, "Indie to świat w pigule" ze wszystkimi swoimi odcieniami kulturalnymi oraz religijnymi.


W ramach wyprawy Peneplena, uczniowie odwiedzą również Dom Matki Teresy w Kalkucie, gdzie będą służyć ludziom potrzebującym, a także odwiedzą himalajskie szkoły. Młodzież przygotowała dla lokalnych dzieci specjalne książeczki do nauki języka angielskiego.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl