Park Śląski. Winda.

Chorzowski urząd miasta wydał zgodę na wycinkę ponad 1300 drzew przy Parku Śląskim. Jak tłumaczą urzędnicy - nie było prawnie innej możliwości. Spółka Green Park Silesia - właściciel gruntu- ubiegała się o to, by mogły w tamtym miejscu powstać osiedle mieszkaniowe. Na wycinkę nie zgadzają się społecznicy i wielu mieszkańców Chorzowa. Materiał Agnieszki Loch.


 

Częstochowski teatr będzie miał zewnętrzną windę towarowo-osobową. Jej budowa rozpoczęła się podczas przerwy wakacyjnej teatru. Winda posłuży do przewożenia elementów dekoracji, bo dotychczasowe rozwiązania transportu zakwestionowała Państwowa Inspekcja Pracy. Winda po prostu ułatwi pracę i zapewni jej bezpieczeństwo. Inwestycja, która kosztuje blisko 1,8 mln złotych potrwa do listopada.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl