Zatrzymano sprawców pożaru odpadów w hali magazynowej w Chybiu

fpt. Śląska Policja

Czterech mężczyzn zatrzymano w sprawie pożaru odpadów w hali magazynowej w Chybiu. 

54-letni mężczyzna i jego 3 pracownicy odpowiedzią teraz za spowodowanie katastrofy zagrażającej życiu i zdrowiu oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Najprawdopodobniej chcieli w ten sposób pozbyć się odpadów.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu. Gaszenie trwało kilkanaście godzin. Wojewoda Śląski apelował do mieszkańców Chybia i ościennych gmin o niewychodzenie z domu i nieotwieranie okien. Po ugaszeniu pożaru śledczy ustalili, że w hali magazynowej paliły się odpady tekstylne, tworzywa sztuczne oraz beczki i pojemniki z odpadami chemicznymi.

Policjanci z Cieszyna zatrzymali na terenie powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego trzy osoby, których działanie przyczyniło się do powstania pożaru. Kolejny mężczyzna to członek zarządu jednej z firm z województwa opolskiego - zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami.  

Mężczyźni w wieku 24-54 lat są mieszkańcami województwa opolskiego, a jeden z nich to mieszkaniec dolnośląskiego. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Zatrudniający ich mężczyzna usłyszał  dodatkowo zarzut nielegalnego usuwania odpadów niebezpiecznych. Koszt utylizacji odpadów zgromadzonych w hali został wstępnie wyceniony na około 800 tysięcy złotych.

Autor: Łukasz Kałuża/ml/


Łukasz Kałuża