Bumar zmodernizuje czołgi T 72. "Zawieszony posiłek".

W Gliwickich Zakładach Mechanicznych Bumar Łabędy rozpocznie się modernizacja czołgów T72. Umowę podpisał dziś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Ta warta niemal 2 miliardy złotych inwestycja to spory zastrzyk finansowy dla zmagającego się z problemami śląskiego zakładu. W Gliwicach był reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Niespodziewane wydatki, zgubiony portfel, zbyt niskie wynagrodzenie i emerytura, to wszystko może przyczynić się do braku pieniędzy na ciepły posiłek. Naprzeciw potrzebującym wychodzi Stowarzyszenie Nowe Zabrze, które wraz z właścicielami jadłodajni umieszcza w restauracjach tablice na paragony. Wystarczy zdjąć rachunek i cieszyć się podarowanym daniem. Jak dużym zainteresowaniem cieszy się inicjatywa "Zawieszony posiłek"? Czy osoby odwiedzające restauracje chętnie zawieszają opłacone paragony ? Zabrzańską "Zajadalnię" biorącą udział w akcji odwiedziła Klaudia Matuszna.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl