Rammstein wystąpi w Kotle Czarownic. Utrudnienia w ruchu w okolicach stadionu.

W najbliższą środę, 24 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi zespół “Rammstein”. 

W związku z tym, na wniosek Policji i dyrekcji Stadionu Śląskiego, w dniu koncertu wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na ulicach Chorzowa W ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy C.H. Carrefour do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów. Po lewej stronie jezdni wyznaczone zostaną miejsca postojowe. Po prawej stronie jezdni wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów. Ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej. Zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach. 

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy około godziny 2:00. 

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego nie obowiązuje dla pojazdów komunikacji publicznej realizowanej na zlecenie ZTM Katowice.

Ponownie wdrożone zostanie również rozwiązanie przetestowane podczas poprzednich dużych wydarzeń.

— Kierując się interesem mieszkańców os. Tysiąclecia, 24 lipca zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej — mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i zapowiada, że na os. Tysiąclecia już od samego rana zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji. 

Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian. 

Ponadto będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

/rs/