Hotel Silesia. Konkurs ekologiczny.

Hotel Silesia został otwarty w 1971 roku. Miał stać się wizytówką nowoczesnych, modernistycznych Katowic. Było tu 200 pokoi, w tym sześć apartamentów, wszystkie z łazienkami, telewizorami, radioodbiornikami i telefonami. Dziś kultowy niegdyś hotel popadł w ruinę. Jakiś czas temu nowy właściciel rozpoczął wyburzanie. Zdemontowano kultowy neon i dach nad wejściem głównym. Rozbiórka obudziła jednak wspomnienia. Hotel Silesia zamknięto 15 grudnia 2006 roku po 35 latach od otwarcia. Ostatnią noc w Silesii spędziły 43 osoby, wśród nich obcokrajowcy – para Francuzów, Hiszpanie i Niemcy.  Do czasów świetności hotelu Silesia z pomocą naszych słuchaczy cofnęła się Małgorzata Lachendro.Chociaż są wakacje w Zabrzu zakończył się niewakacyjny konkurs ekologiczny. Walczono w nim o tytuł Mistrza Segregacji. Konkurs zorganizowała wspólnie z Urzędem Miasta FCC Polska a rywalizacji przyglądał się Maciej Bakes.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl