OFF Festival 2019 na katowickim Muchowcu

fot. Aleksandra Siążnik

OFF Festival odbywa między 2 a 4 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. 20 tys. uczestników i 80 koncertów w trzy dni.

Na pięciu festiwalowych scenach pojawi się m.in legendarny brytyjski zespół Suede, a także Foals, Jarvis Cocker z zespołu Pulp, który zaprezentuje tajemniczy projekt JARV IS... oraz ponownie powołany do życia Stereolab. Przez 3 dni w Dolinie Trzech Stawów usłyszymy też silną reprezentację polskiej muzyki. Wystąpi zespół Santabarbara, który otworzy festiwal, duet Tęskno, Hania Rani, Pablopavo i Ludziki, Kapela Maliszów i wielu innych. Ostatniego dnia festiwalu, w nocy z niedzieli na poniedziałek, ostatni koncert odbędzie się na Scenie Eksperymentalnej, gdzie wystąpi mieszkająca w Berlinie, amerykańska DJ-ka - Lotic.

Poza doznaniami muzycznymi, OFF Festival już od samego wejścia będzie skłaniał do refleksji. Wszystko za sprawą bramy, która prowadzi na teren miasteczka festiwalowego. Projekt Kasi i Wojtka Sokołowskich to konstrukcja, która ma pokazać, jak dużo śmieci produkujemy. Brama jest zbudowana z kontenerów, które posłużą za pojemniki na odpady.

W miasteczku festiwalowym, będzie również znajdować się Kawiarnia Literacka, która co roku gości znakomitych pisarzy, literatów, artystów. Kuratorką jest Sylwia Chutnik. Poza tym do dyspozycji festiwalowiczów będzie strefa gastronomiczna, strefa relaksu i miejsce dla rodzin z dziećmi.

Jak co roku zostanie też uruchomiona bezpłatna linia autobusowa, która ułatwi uczestnikom dojazd na miejsce i powrót. Dodatkowa, offowa linia autobusowa S1 zacznie kursować o godz. 08:02 w piątek (2 sierpnia) i będzie funkcjonować do niedzieli (4 sierpnia), odjazdy będą odbywać się co 15 min.


Autor: Aleksandra Siążnik