OFF Festival na finiszu

fot. Aleksandra Siążnik

To już ostatni dzień OFF Festivalu. 

Jeden z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce zakończą występy międzynarodowych gwiazd, takich jak brytyjski duet, grający miks muzyki elektronicznej i gitarowej – Stereolab, czy szwedzka wokalistka Nenah Cherry, która po 4 latach przerwy powróciła na scenę z płytą Broken Politics. Różnorodność gatunkowa prezentowana na wydarzeniu oscyluje między muzyką elektroniczną, gitarową, a nawet folkiem. Swoim ulubionym zespołom niezmiennie towarzyszy wierna OFFowa publiczność.


Niedzielne koncerty uświetni również wyjątkowy występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Artyści z Koęszecina na scenie festiwalowej zaprezentują swoje tradycyjne utwory. Zespół niejednokrotnie wchodził we współpracę z takimi współczesnymi muzykami, jak raper Miuosh, czy jazzman Wojtek Mazolewski. 

— Śląsk koncertował już w 44 krajach na 5 kontynentach, co dowodzi, jak bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się polska muzyka folklorystyczna — przyznaje dyrektor zespołu, Zbigniew Cierniak.


Na festiwalu Zespół Śląsk zaprezentuje przed publicznością najbardziej znane utwory profesora Stanisława Hadyny, czy Wojciecha Killara. W repertuarze znajdzie się m.in. Karolinka, Szła Dzieweczka, Głęboka Studzienka czy Tańce Podhalańskie. Koncert o godzinie 19:20 na scenie Perlage. 

Autor: Paulina Pikiewicz /rs/