Udary. Szkolne koło PTTK.

Po górach przeszli więcej niż niejeden górski przewodnik, a nie są jeszcze nawet pełnoletni. Mowa o członkach szkolnego koła PTTK w dawnym Gimnazjum nr 1, a obecnej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Obecnie przygotowują się do kolejnej wyprawy. O pasji podróżowania, trudach wypraw i samych początkach, opowiada naszej reporterce jedna z opiekunek koła, Agnieszka Froń-Smandek.


Dziś o terapii, która nie tylko zmniejsza śmiertelność wśród pacjentów, ale i znacznie zwiększa możliwości powrotu do pełnej sprawności.

Dedykowana jest osobom, które przeszły udar niedokrwienny, a jest ich w Polsce rocznie 80 tysięcy. Górnośląskie Centrum Medyczne to jeden z siedmiu polskich szpitali i jedyny na Śląsku, który 1 marca rozpoczął pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia – program leczenia udarów za pomocą trombektomii mechanicznej.

Dziś nadszedł czas na pierwsze podsumowania. Zrobi to nie tylko koordynatorka projektu na Śląsku, ale co najważniejsze – jego beneficjenci, czyli pacjenci, z którymi w katowickim szpitalu spotkała się Jadwiga Woźnikowska.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl