Stulecie I Powstania Śląskiego. Drzewa.

Obchody z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego rozpoczęły się w Katowicach. A już 31 sierpnia na Stadionie Śląskim zaplanowano wielkie widowisko pt. "Rapsodia Śląska. I Powstanie Śląskie wybuchło w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 roku po masakrze, jaka miała miejsce w kopalni Mysłowice. Uroczystości obserwowała Joanna Opas.


 

Zbliża się przebudowa ulicy Dworcowej w Katowicach, która zamieni się w deptak. Według planów, które pojawiły się na początku, centralnym punktem ulicy miał być duży buk czerwonolistny. Jednak władze zmieniły zdanie i zamiast buka zostanie postawiony fundament pod choinkę. Według zapowiedzi na Dworcowej mają zostać posadzone inne drzewa, ale cała sytuacja stała się powodem do dyskusji mieszkańców z władzami na temat stanu zalesienia Katowic. Sprawie przyjrzała się Klaudia Matuszna.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl