Otwarcie bloku porodowego. Beskid Cup dla Stana Borysa. Serce Śląska w Mysłowicach.

W Szpitalu Powiatowym w Świętochłowicach został otwarty nowy blok porodowy.

Sale wyposażono w specjalistyczny sprzęt podnoszący komfort i bezpieczeństwo przyszłych mam oraz ich dzieci.


Gwiazdy filmu i teatru oraz kabaretu od wczoraj walczą w Jaworzu koło Bielska-Białej w 14. Turnieju Tenisa Ziemnego Artystów Polskich o Puchar Prezydenta Bielska-Białej.

Od wielu lat uczestniczył w nim znany piosenkarz i kompozytor, Stan Borys, który w lutym doznał rozległego udaru i musi przejść kosztowną rehabilitację. Większość artystów, którzy uczestniczą w turnieju, postanowiło zorganizować koncert charytatywny w Bielskim Centrum Kultury w najbliższy czwartek.

Jego inicjatorem jest Marcin Daniec, z którym rozmawiał nasz reporter.


Serce Ślaska jutro będzie bić w Mysłowicach. Miasto świętuje setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego.

Jutro nasz program będziemy nadawać właśnie z Mysłowic. Już teraz Ewelina Kosałka-Passia zaprasza na spacer po mieście. Nasz przewodnik to prezydent Dariusz Wójtowicz, który zdradza, dlaczego wszystko zaczęło się w Mysłowicach.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl