Narodowe czytanie. Siedmiotysięczny dawca szpiku.

Narodowe Czytanie ogłoszone przez parę prezydencką, tym razem nowel z okresu pozytywizmu, które odbędzie się we wrześniu, miało wczoraj swój prolog w Cieszynie.

W 10 punktach miasta nowele czytali studenci z całego świata.To uczestnicy trwającej tu Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej. Nasz reporter miał problemy z odczytaniem intencji niektórych uczestników akcji. Wszystko jednak się wyjaśniło.


Gliwickie Centrum Onkologii przyjęło siedmiotysięcznego dawcę szpiku. Jest nim mieszkaniec Świętochłowic.

Ślązak już po raz drugi pomaga swojemu genetycznemu bliźniakowi, pochodzącemu z Francji. Jak podkreślają lekarze, szpiku każdy ma w nadmiarze i jest to tkanka, która regeneruje się najszybciej w naszym organizmie. Nic nie tracimy, a możemy komuś uratować życie.

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl