List intencyjny w sprawie seniorów. Wojewódzka konferencja senioralna.

List intencyjny w sprawie wsparcia organizacji I Wojewódzkiej Konferencji Senioralnej oraz Targów "Silver Silesia" podpisali Województwo Śląskie i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Obie imprezy odbędą się w dniach 8 i 9 października 2019 roku w Arenie Gliwice, a współpraca ma dotyczyć wsparcia w zakresie transportu na organizowane przez Województwo Śląskie wydarzenie. Metropolia chce zapewnić chociażby bezpłatne przejazdy na trasie Arena Gliwice – Dworzec PKP Gliwice.

Sama konferencja i targi to okazja nie tylko do zaprezentowania oferty, jaka kierowana jest w naszym województwie do seniorów, ale także okazja do dyskusji nad podejmowaniem działań adresowanych do seniorów.

— Województwo Śląskie po raz pierwszy organizuje konferencje i targi na rzecz seniorów, którzy stanowią niezwykle ważną część naszego społeczeństwa. Osiągnięta dzisiaj współpraca pozwoli nam na wypracowanie wspólnych działań dotyczących aktywizacji społecznej seniorów, a przede wszystkim zapewni seniorom możliwość bezproblemowego dotarcia na planowane wydarzenia — zaznaczyła członek zarządu, Izabela Domogała.

W maju swoje prace zainaugurował metropolitalny zespół do spraw polityki senioralnej.


Autor: Joanna Opas /pg/