Kolorowe święto muzyki w Chorzowie. Fest Festival 2019

fot. Aleksandra Siążnik

Fest Festival to impreza debiutująca na koncertowej mapie regionu. Teren Parku Śląskiego na dwa dni zamienił się w kolorowe święto muzyki.

Pierwsza edycja Fest Festivalu zaskoczyła już ogłoszeniami artystów na miesiąc przed wydarzeniem, a po otwarciu bram zaskoczyła rozmachem i kolorami. Na terenie Parku Śląskiego od Stadionu aż do Hali Wystawowej ,,Kapelusz" umieszczono 8 scen. Do każdej z nich przypisano w sumie kilkanaście znakomitych koncertów i DJ Setów. Przechodząc miedzy scenami w zielonym centrum Śląska na uczestników czekały niespodzianki aranżacyjne. Kolorowa wioska rodem z lat 60., hamaki na drzewach oraz wszędzie rozciągnięte kolorowe wstążki. 

Fest Festival to przegląd muzyki ze szczytów list przebojów. Chorzów pierwszego dnia gościł m.in. producenta muzycznego Alana Walkera, prosto zza oceanu, a w zastępstwie za legendarny Wu-Tang Clan, przyleciał Schoolboy Q. Nie zabrakło też dobrze znanych i lubianych polskich artystów, wśród nich Sarsa, grupa Organek oraz plejada artystów w projekcie Albo Inaczej. Poza muzycznymi doznaniami na uczestników czekała również strefa relaksu, strefa gastronomiczna oraz kącik dla fanów literatury. 

Pierwsze koncerty drugiego dnia rozpoczną się o 13.30. 

/as/