Park Śląski w muzycznej odsłonie. Fest Festival 2019

fot. Aleksandra Siążnik

Dwa dni i 8 scen w zielonym sercu Śląska -  Fest Festival w Parku Śląskim w Chorzowie. Impreza debiutowała na koncertowej mapie regionu. 

Zielony teren Parku Śląskiego gościł artystów ze szczytów list przebojów. Line-up był ustalony z rozmachem. Rodzimy rap spotykał się z tym zza oceanu i te koncerty przyciągały największą publiczność. Było też coś na fanów alternatywnego brzemienia pod egidą Roisin Murphy - współzałożycielki zespołu Moloko, czy grupy Metronomy. Po zachodzie słońca, trzy sceny Kręgu Tanecznego otwierały się dla uczestników z energetycznymi DJ-setami. Nie zabrakło też, często goszczących w Liście Przebojów Radia Katowice, Darii Zawiałow i Pawła Domagały. 

Centrum wydarzeń ostatniego sierpniowego weekendu było w Parku Śląskim. Teren festiwalowy rozciągał się od Stadionu Śląskiego aż do Hali wystawowej "Kapelusz". Fest Festival to debiutująca impreza na festiwalowej mapie Śląska, ale przygotowana z rozmachem. Organizatorzy przygotowali dla uczestników również strefę relaksu, strefę handlową i coś dla miłośników literatury. W przerwie między koncertami można było także wspólnymi siłami namalować festiwalowy mural lub skorzystać z Wake Parku. 

Koncerty zakończyły się w nocy z soboty na niedzielę. 

/as/