Studiowanie wiary

Większość młodych ludzi staje wobec trudnych decyzji, zadając sobie pytanie "jaki kierunek studiów jest dla mnie najlepszy?". Między nami znajdują się osoby, które w centrum swojego kształcenia wyższego stawiają Boga. Krąży wiele mitów, dotyczących studiów teologicznych i może nastał czas, by na nowo przyjrzeć się tej dziedzinie i przedstawić ją w świetle dziennym. Wydziały teologiczne zrzeszają nie tylko przyszłych katechetów, pracowników księgarni chrześcijańskich, czy mediów katolickich. Wiele osób pragnie po prostu rozwijać swój umysł i kształtować postawę duchową.
       
W sierpniowej audycji "Raban, czyli Kościół Młodych" ks. Wojciech Iwanecki oraz Sara Bagińska spotykają się z Mateuszem i Patrykiem, by porozmawiać o ich drodze związanej z wyborem studiów teologicznych.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl