Józef Skrzek nominowany do Nagród Mediów Publicznych

Józef Skrzek nominowany do Nagród Mediów Publicznych w kategorii Muzyka.

Kapituły powołane przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową wyłoniły nominowanych do Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. 

Ich nazwiska poznaliśmy na konferencji prasowej 27 kwietnia w siedzibie PAP. Wśród nominowanych znalazły się osoby niezwykle ważne dla rozwoju kultury narodowej, których twórczość przyczynia się do budowania polskiej świadomości i wspólnoty niezależnie od formy przekazu. 

Media publiczne po jedenastu latach przerwy przywróciły w nowej odsłonie ideę przyznawania tych nagród, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych. Niezależne kapituły składające się z ekspertów i autorytetów w danej dziedzinie dokonały wyboru nominowanych, z których wyłonią laureatów Nagród Mediów Publicznych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają od organizatorów statuetkę oraz nagrodę pieniężną o wartości 100 tys. zł. 

Jednym z nominowanych w kategorii muzyka jest, pochodzący ze Śląska Józef Skrzek.

Jury doceniło jego "artystyczną bezkompromisowość i piątą dekadę obecności na muzycznej scenie światowego rocka progresywnego i futurystycznej elektroniki. Za pokazywanie piękna muzyki sakralnej oraz wspaniałą, ponadczasową umiejętność łączenia gatunków muzycznych a także za ukochanie awangardy i szacunek dla słowiańskiej i śląskiej tradycji."

Laureatów Nagród Mediów Publicznych w kategoriach Obraz, Muzyka i Słowo poznamy podczas uroczystej gali zorganizowanej przez TVP, PR i PAP, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie.  

/iar/