Piłka nożna - el. ME 2020, gr. G - remis Polski z Austrią; Słowenia pokonała Izrael
10.09.2019
07:33:00

Polscy piłkarze zremisowali w Warszawie z Austriakami 0:0 i pozostają liderami grupy G eliminacji mistrzostw Europy 2020. Na drugie miejsce awansowała Słowenia, która dzięki bramce w ostatniej minucie pokonała Izrael 3:2. W trzecim meczu tej grupy Łotwa przegrała z Macedonią Pn. 0:2.

W Warszawie kibice nie zobaczyli bramek, choć oba zespoły wypracowały kilka dogodnych okazji. M.in. już w 10. minucie Marco Arnautovic trafił w słupek. Pięć minut później słupek uchronił Austriaków po strzale Kamila Grosickiego.

Najlepiej we wrześniowych meczach eliminacji wypadli w „polskiej” grupie Słoweńcy, którzy odnieśli 2 zwycięstwa. Po wygranej nad Polską 2:0, w poniedziałek pokonali w Ljublanie Izrael 3:2. Goście prowadzili 2:1, ale w 66. minucie do remisu doprowadził Roman Bezjak, a w 90. Wynik meczu ustalił zdobywca pierwszej bramki, Benjamin Verbič.

Szóstą porażkę w 6. meczu poniosła Łotwa, która w Rydze przegrała z Macedonią Pn. 0:2 po golach zdobytych w odstępie 3 minut przez Gorana Pandeva (14’) i Enisa Bardhiego (17’).

Polska zdobyła we wrześniu tylko punkt, ale utrzymała prowadzenie w tabeli; ma 13 punktów i o 2 pkt. wyprzedza Słowenię oraz o 3 Austrię.

6. Łotwa601-21

W kolejnych meczach, 10 października Polska zagra w Rydze z Łotwą, Austria zmierzy się z Izraelem, a Macedonia Pn. zagra ze Słowenią.