"Spotkajmy się w pracy". Przebudowa skrzyżowania. Kongres Programu dla Śląska

Pod hasłem "Spotkajmy się w pracy" ruszyła nietypowa akcja promująca zatrudnianie osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym regionie. Przez kilka dni ramię w ramię z osobami niepełnosprawnymi pracują celebryci, samorządowcy, a nawet były szef GROM-u. Ambasadorką akcji została aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska.


W Olsztynie k. Częstochowy odbyło się spotkanie dotyczące przebudowy skrzyżowania dróg krajowych nr 1 i 46 - to często zakorkowane miejsce, które utrudnia ruch na Gierkówce oraz dojazd z Częstochowy do wielu gmin na Jurze. Częstochowski urząd chce rozpocząć budowę bezkolizyjnego skrzyżowania, jednak nie posiada środków na wykonanie inwestycji. Organizatorzy dzisiejszego spotkania nie ukrywają, że chcą o sobie przypomnieć Ministerstwu Infrastruktury, które mogłoby dofinansować przebudowę.


Rozpoczął się Kongres Programu dla Śląska, który jest nie tylko podsumowaniem dotychczasowych działań realizowanych w ramach Programu, ale jest także pewnym przeglądem potencjału regionu, jego niewykorzystanych możliwości i szans. I nie jest wykluczone, że po Kongresie dowiemy się o nowych działaniach które powinny program dla regionu uzupełnić. A ponieważ "Program dla Śląska" pozostaje w gestii Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, dziś naszym gościem szef tego właśnie resortu.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl