"Zadbajmy o swoją pamięć". "Zaczytana Biblioteka". Szpital Powiatowy w Lublińcu po remoncie.

Fundacja "Pamięć i pomoc" im. Edmunda Gryglewicza wspólnie z Urzędem Miasta Katowice rozpoczęła realizację programu "Zadbajmy o swoją pamięć". Wysyłając sms o treści "badanie" pod numer 509-023-394 mieszkańcy Katowic, bo to do nich adresowany jest program, wpisują się na listę oczekujących. W ciągu dwóch dni oddzwania do nich psycholog proponując termin przeprowadzenia testu. Ta relacja powinna wiele wyjaśnić.


Tęsknota, rozłąka i próba powrotu do zdrowia - to nie może kojarzyć się dobrze. Pobyt w szpitalu szczególnie dla najmłodszych i ich rodziców jest przykry. Właśnie dlatego fundacja Zaczytani odwiedziła szpital w Czeladzi. Na oddziale dziecięcym otwarto "Zaczytaną Bibliotekę". W ten sposób dzieci mogą przenieść się do weselszego świata. Ostatnio młodych pacjentów odwiedził ambasador akcji.


Szpital Powiatowy w Lublińcu ma wyremontowane oddziały: wewnętrzny i chirurgii. Remont był możliwy dzięki funduszom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego i wkładowi starostwa powiatowego w Lublińcu.