Bitamina: Mamy bardzo sumiennych fanów

fot. Piotr Grzesiak / Polskie Radio Katowice

Rozmowa Radia Katowice z Mateuszem Dopieralskim z zespołu Bitamina. O Kwiatach i korzeniach, ekologii i intymności w muzyce, oraz o tym, która scena jest najbliższa jego sercu. 

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Zespół został założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazuja swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zakakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. W 2019 zespół prezentuje piątą płytę „Kwiaty i Korzenie”. Po raz pierwszy Piotr i Mateusz dzielą się mikrofonem, a do współpracy nad materiałem został zaproszony Moo Latte.

W rozmowie dla Radia Katowice, Mateusz Dopieralski, opowiedział o najnowszym albumie „Kwiaty i korzenie". 

Ta płyta jest połączeniem wszystkiego, co byliśmy w stanie od siebie dać, dlatego jest taka uniwersalna i pojawia się dwóch wokalistów - mówi muzyk

Po albumie „Kawalerka", zespół zaczął zdobywać coraz to większą popularność, a fani na koncertach śpiewali równo z Mateuszem. Przy trasie z kolejną płytą, nie było tak samo, ponieważ publiczność jeszcze nie znała tekstów. Warto zaznaczyć, że „Kwiaty i korzenie" nie są muzyczną kontynuacją poprzednich płyt, a nowym rozdaniem zespołu, co często pokutuje nieprzychylnością fanów. Czy tak było w przypadku Bitaminy? Odpowiedzi w rozmowie Aleksandry Siążnik z Mateuszem Dopieralskim. Ponadto o ekologii, aktorstwie i następnych planach chłopaków.

mat. prasowe /as/