Światowy Dzień Ubogich

fot. Dariusz Schmidt/Radio Katowice

„Aby nikt nie czuł się pozbawiony bliskości i solidarności” (Papież Franciszek). 

O zaangażowaniu na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie. Przygotowując się do III Światowego Dnia Ubogich rozmawiamy o sytuacji osób niepełnosprawnych intelektualnie, a także o codziennym dawaniu miłości i przywracaniu uśmiechu na twarzach słabych i wrażliwych. Gośćmi „Śladów” są przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES oraz Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej. Rozmowę poprowadził Ks Marcin Wierzbicki.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl