Reklamy znikną z kamienic. Czyste osiedle. Mleczna lekcja.

billboardyreklamy_100_120Katowiccy radni, wyprzedzili działania Prezydenta Komorowskiego. Po wielu latach starań, z modernistycznej części miasta mają zniknąć wielkoformatowe i nachalne reklamy. Wszystko za sprawą podjętej dziś uchwały o zagospodarowaniu południowej części centrum miasta. Katowicki architekt miejski, ma także przedstawić projekt zagospodarowania przestrzennego zachodniej części centrum miasta. Dodatkowo, radni mają nagrodzić przedsiębiorców, którzy reklamują się najlepszymi i najciekawszymi szyldami. Czy zatem szpecące reklamy znikną na zawsze z zabytkowych kamienic? Na czym polegać będą ograniczenia i co na ten temat sądzą sami katowiczanie? Sprawę reklam od kilku lat śledzi nasza reporterka, Aleksandra Gruszczyńska.


 

sprzataniekaczynska_3_120Akcja sprzątania świata tradycyjnie organizowana jest jesienią, ale nie w Ząbkowicach. Tam swój świat sprzątają cały rok. Mowa o mieszkańcach Osiedla Robotniczego, którzy regularnie sprzątają teren, na którym żyją i ten, który ich otacza. Inicjatorką akcji jest lokatorka jednego z tamtejszych bloków, Mirosława Chatys, która w ten sposób namawia mieszkańców, by szanowali to, z czego na co dzień korzystają. Czyste osiedle z mikrofonem oglądała Gabriela Kaczyńska.


 

dscf0543_120Czy dzieci mają kota na punkcie mleka? Jaka jest ich wiedza na temat nabiału i jego wpływu na organizm człowieka? Dziś w Katowicach odbyła się "mleczna lekcja", która jest elementem ogólnopolskiej kampanii "Mam kota na punkcie mleka". Kampania ma zachęcić dzieci, a także ich rodziców do spożywania nabiału. Na mleczną lekcję wybrała się nasza reporterka Agnieszka Baron.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl